b62e4a605430d21e28cf2d5ef8aaee99

Lampy nad stół – stylowa seria lamp HANOI

Lampy nad stół to bardzo ważny element całej aranżacji. Takie lampy powinny dawać odpowiednią ilość światła i być zamontowane w odpowiedniej odległości od stołu. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy oryginalną serię lamp HANOI holenderskiej marki It’s About RoMi

Lampy nad stół – co warto wiedzieć

Często patrząc na designerskie stylizacje widać jak ważnym elementem aranżacji jest oświetlenie. Może ono być subtelne nie rzucające się w oczy. Jednak coraz częściej lampy nadają pazura całej aranżacji. Jadalnia to doskonałe miejsce na ekspozycję modnych lamp.

Każdy projektant wie, że przy wyborze lamp nad  stół należy wziąć pod uwagę nie tylko design, ale także wielkość lamp. Zbyt duża lampa może przytłoczyć przestrzeń nad stołem, z kolei za mała nie wniesie wiele do aranżacji i zginie we wnętrzu.  Decydując się na zakup lampy warto zachować odpowiednie proporcję między wielkością lampy/lamp a stołem. Jeśli blat mebla mierzy ponad 1,5 metra, spokojnie możesz postawić na okazały model o średnicy 50 cm.

Jeśli nie mamy przekonania do dużych lamp to warto przemyśleć zawieszenie nie dużych i subtelnych modeli w rzędzie. W myśl zasady w zespole siła takie lampy nie znikną we wnętrzu a nadadzą mu stylu i poczucia dobrego smaku.

Bardzo ważna jest także odległość pomiędzy lampą a blatem stołu. Lampy mniejsze mogą wisieć w odległości 50-60 cm od blatu, jednak warianty XXL, potrzebują więcej przestrzeni – około 75-90 cm.

Pamiętajmy także, aby lampa/lampy równomiernie oświetlała/ły blat stołu i nie oślepiała/ły osób siedzących przy nim. Blask lampy jadalnianej powinien być ciepły, niezbyt mocny i nieco rozproszony. Dlatego właśnie najczęściej wybiera się lampy o kloszach skierowanych w dół lub transparentne, szklane oprawy, wyposażone w mleczne żarówki, dające delikatne światło.

Seria lamp HANOI marki It’s About RoMi

Dziś mamy dla Was ciekawą propozycję oświetlenia stołu. Serię lamp HANOI holenderskiej marki It’s About RoMi. Lampy z tej serii wykonane są z bambusa i wykończone w kolorze naturalnym lub w białym połysku. Lampa HANOI dostępna jest w wersji z jednym lub dwoma abażurami.

Dużą zaletą tej lampy jest możliwość w miejscu innym niż miejsce narzucone przez instalację. Taką możliwość daje specjalna konstrukcja zawiesia.

Lampy nad stół

Poniżej więcej zdjęć tych niezwykłych i funkcjonalnych lamp.

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

lampy nad stół

Lampy do jadalni

Lampy do jadalni

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Lampy nad stół

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *